17 Aralık 2011 Cumartesi

ÜMRANİYE OFİS PİYASASI 2011 DEĞERLENDİRMELERİ


      Henüz bitirmekte olduğumuz 2011 yılında öncelikle Ümraniye'nin diğer bölgelere göre değerini arttırdığını görmekteyiz. Özellikle her iki köprüye olan yakınlık ve geniş kat alanlarına sahip olan ofis projeleri bu bölgeyi diğer ofis bölgelerinden daha değerli hale getirmektedir. Ancak hala en kaliteli ofis arzının Akkom Ofis Park ile sınırlı kalması ve toplu taşıma eksikliği Ümraniye'nin gelecekte bir yıldız olarak kalma şansını zayıflatmaktadır.

     2007 ve sonrasında yoğun ofis arz ve talebin yaşandığı bu bölge 2012'nin başlarında da bu özelliği koruyacakmış gibi gözüküyor. Kira değerleri olarak bölgeyi değerlendirirsek 18 - 22 USD/m2/ay aralığında bir kira değeri ile karşılaşmaktayız. Şuanda en yüksek kira değerinin bina kalitesi ve konumu sebebi ile Akkom Ofis Park'da olduğunu söyleyebilirim.
     Ümraniye'deki önemli uluslararası kiracılardan bazılarından bahsetmek gerekirse; HP Turkey, Ergo, ING bank, Loreal, Maersk, Abbott İlaç, Nestle Waters, GNC, TEB, Total, Sony, Citi Bank, Philips ve Unilever gibi gerçekten iyi firmaların bu bölgede genel müdürlükleri yer almaktadır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder